Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

AKP’de Gövde Gösterisi

AK Parti Kocaeli İl teşkilatı tarafından organize edilen aday tanıtım toplantısı Şehit Polis Recep Topaloğlu Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Aday tanıtım toplantısına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milletvekilleri Muzaffer Baştopçu, Zeki Aygün, Mehmet Ali Okur, eski Bakanlardan Nihat Ergün ve Osman Pepe, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Mahmut Civelek, 12 ilçe belediye başkan adayı, meclis üyeleri ve yaklaşık 7 bin kişi katıldı. Tam bir şölen havasında geçen aday tanıtım toplantısında coşku görülmeye değerdi. Gençler yaptıkları tezahuratlarla aday tanıtım toplantına renk kattı. Başkan Karaosmanoğlu program öncesi konuklara kırmızı karanfil dağıttı. Daha sonra slayt gösterimine geçildi. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası Kocaeli’ye adeta çıkarma yaptılar.

İl Başkanı Mahmut Civelek, oluşan tablonun inanmışlığın göstergesi olduğunu ifade ederek, “6 belediye başkanımız görevini diğer arkadaşlarına devredecekler inşallah ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Biz AK Parti teşkilatlarıyız bizlerde sadece ve sadece millet hizmet vardır. Bu koltuklarının gelip geçici olduğunu herkesten çok iyi bilenlerdeniz. Buradaki resim kendi kendisine konuşuyor. Bu davaya karşı çıkacağımız bir gündür daha çok kenetlenmemiz gereken bir gündür. Her bir arkadaşımız her bir insan, teşkilat mensubumuz bu partiye gönül veren her birey yeni Türkiye’ye omuz vermek için burada. Her şey yeni Kocaeli ve Türkiye için” diye konuştu. İl Başkanının konuşması sık sık atılan tezahüratlarla kesildi.
İl Başkanı Civelek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için uzun adam olarak ifade ederek, “Bir şeyi belirtmek istiyorum 30 Mart’a bir şey kalmadı. 31 Mart inşallah bizim sevineceğimiz tarih, kitaplarında ikinci milli mücadelenin yazılacağı bir tarih olacak. 30 Mart’a kadar bol çalışma istiyoruz. Rehavete kapılmayalım, bir oyun çok önemi var. Uzun adamın kollarının uzun olması lazım. Filistin’e, Kahire’ye kollarının uzanması lazım. Uzun adama dua ediyoruz” dedi.

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anan İl Başkanı Civelek, “Bakın onun talebeleri burada Rahmetli Erbakan hocamızı anıyoruz ona fatihalar gönderiyoruz ona şükranlarımızı bir kez daha sunuyoruz” dedi. Milletvekilleri adına konuşma yapan Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopcu, “Bu yerel seçimlerde Kocaeli’miz rekor üstüne rekor kıracak ve yine bütün belediyeler bizim olacak. Bugünlere gelmemizdeki tek neden bu birlikteliğimizdir. Her seçimde çıtamızı yukarıya çıkartmışsak Kocaeli’de bu böyle olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptıklarını ilçe belediyelerimizin yaptıklarını hepimiz görüyoruz inşallah sandıklardan AK Parti belediyeler çıkacaktır.