Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Anlaşmazlık Bitiyor

1

 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘la mevcut patent anlaşmaları gereği kendilerine ödenmesi gereken ücretlerin ödenmediğini iddia eden Microsoft, geçtiğimiz ay bu durumu yasal yollardan çözmek için ilk adımları atmıştı. Ancak bu anlaşmazlık hakkında ortaya çıkan yeni haberler, Microsoft ve Samsung arasındaki bu davanın henüz başında çözüme kavuşabileceğini gösterdi.

Hali hazırda birçok rakibe sahip olan bu iki teknoloji devinin birçok projede beraber çalışmak zorunda olduklarına dikkat çeken Güney Kore medyası, şu ana kadar gayet olumlu bir ilişkiye sahip olan Microsoft ve Samsung’un bu anlaşmazlığı yakında sona erdireceğini belirtti. Microsoft‘un Windows Phone işletim sistemini Samsung cihazlara taşıma yönündeki planına karşı Samsung‘un Microsoft’un bulut servislerinden faydalanmak istiyor olması, iki firma arasındaki patent ücretleri anlaşmazlığını gölgede bırakmış gibi görünüyor.