Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Askerimiz Ölmüş Olabilir

1

 

Hamas dün yaptığı açıklamada, bir İsrail askerini kaçırdığını duyurmuştu. Ancak İsrailli yetkililer bu iddiaları yalanlamıştı. İsrail’den bugün yapılan açıklamada ise, İsrail ordusuna mensup bir askerin kaybolduğu belirtildi. Açıklamada İsrailli askerin ölmüş olabileceği de vurgulandı.

İsrail’in 7 Temmuz’da Gazze’ye başlattığı saldırıda verdiği can kaybı da yükseliyor. Saldırılar sırasında şu ana kadar 27 İsrail askerinin öldürüldüğü belirtildi. İsrail’in pazartesi günü 9 asker daha kaybettiği öğrenildi.

Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’ndan bir flaş iddia daha geldi. Dün yaşanan çatışmalarda İsrailli bir yüzbaşının öldürüldüğü iddia edildi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 590’a yükseldiği bildirildi.

Gazze’de görevini fiilen sürdüren eski Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail’in 7 Temmuz’dan bu yana abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarında yaşamını yitirenlerin sayısının 590’a, yaralı sayısının 3 bin 660’a yükseldiğini belirtti. Kudra ayrıca, söz konusu saldırılarda hayatını kaybedenlerin 160’ının çocuk, 77’sinin de kadın olduğunu aktardı.

Öte yandan Kızıl Davut Yıldızı Kurumu, Gazze’den İsrail’e fırlatılan roket sebebiyle 9 kişinin yaralandığını duyurdu. Kurumun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “İsrail’in merkezine atılan roket sebebiyle 9 kişi hafif yaralandı” denildi.