Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

At Nalı Böbrek

Yapılan tahlil ve tetkikler sonrasında böbreğinde taş olduğu tespit edildi ve açık ameliyatı için eğitim araştırma hastanesine gitmesi istendi. Göztepe ve Kocaeli eğitim araştırma hastanelerinde böbrek taşının sadece idrar yolundan girilip kırılarak en az 3-4 operasyonda bir miktar temizleneceği söylendi.

Çiçek bunun üzerine bölgedeki özel hastaneleri araştırmaya başladı. Medical Park Gebze Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr.Gülhan Yılmaz’a kontrole geldi.Yapılan muayene ve tetkikler sonucunda böbrekte bulunan taşın açık ameliyat ile alınmasına karar verildi. Geçtiğimiz günlerde başarılı bir şekilde gerçekleştirilen ameliyat sonrası Çiçek eski sağlığına kavuştu.

Operasyon ve at nalı böbrek ile ilgili bilgi veren Op. Dr. Gülhan Yılmaz Kronik böbrek rahatsızlığının ve yetmezliğinin önemli nedeninin yapısal anormallikler olduğuna işaret eden Op. Dr. Gülhan Yılmaz, at nalı böbrekte erken teşhisin önemini vurguladı.10 binde 1 görülen at nalı böbreğin, normal bir hayat süren kişinin ilerleyen yaşta böbrek rahatsızlığı ya da yetmezliği gibi hastalığa yakalanması sonucu da fark edilebildiği durumlar bulunduğunu anımsattı.