Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Azerbaycan Sohbet Azerbaycan Chat

Azerbaycan Sohbet Azerbaycan Chat

Azeri Sohbet,Azeri Chat Azerbaycan Sohbet Azerbaycan Chat odalarımız dostlarsohbet.com sitelerimiz Tarihin yazdığı destan. İki bedende bir can. Türkiye Azerbaycan dostluğuna katkıda bulunmak ve degerli Azerbaycan insanlarını tanıma amaçlı hizmetlerimize başlamış bulunuyoruz.

Bir millet iki devlet Biz iki devlet bir milletiz.Türkiye Azerbaycan birliği ebedidir, sarsılmazdır.Türkiye Azerbaycan kardeştir her daim de kardeş kalacaktır.Azerbaycan’a ateş düşünce. Türkiye’nin canı yanıyor.Azerbaycan’ın dostu dostumuz. Düşmanı düşmanımızdır. ve Türkiye ile Azerbaycanın yıllardır sıra gelen dostluğunu birlik ve beraberligini kimsenin bozmasına izin vermeyecegiz.kısa olarak kardeş ülkemizi tanıtmakla konumuza devam edelim.

Azerbaycan Hakkında Kısa Bilgi

Azerbaycan, Güney Kafkasya’da Avrupa ile Asya arasında, Hazar Denizi’nin batısında yer almaktadır. Ülke’nin Rusya, Gürcistan, Ermenistan, İran ve Türkiye ile Hazar Denizi vasıtasıyla Kazakistan, Rusya, İran ve Türkmenistan’la sınırları bulunmaktadır. Devletin resmi adı Azerbaycan Cumhuriyeti’dir. Ülkenin başkenti Bakü şehridir.Azerbaycan toprağı Ön Asya bölgesinde Kafkas dağlarının güneydoğu ucundan Urmiye gölünün güney ve güneydoğusundaki dağlık arazilere kadar olan sahaları kaplamaktadır.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü şehri, Apşeron yarımadasında, Hazar denizinin tabii körfezlerinden biri olan Bakü körfezinin sahilinde yerleşmiştir. Bakü uluslararası öneme haiz bir liman şehridir. Buradan atlantik ve Kuzey Buz okyanuslarının sularına gemi yolu ile çıkmak mümkündür.

Azerbaycan Mutfağı
Çeşit bolluğu ile doğal malzemeler kullanılarak yapılan yemekleriyle ünlü Azerbaycan mutfağı bu zenginliğini bulunduğu bereketli coğrafyaya borçludur. Bütün yıl boyunca taze sebze ve meyvelerin bulunması, bölgelerin farklı coğrafi koşullarının getirdiği ürün çeşitliliği, bunların tek başına ya da başka ürünlerle birlikte uyumlu bir biçimde kullanılması Azerbaycan mutfağının zenginliğini yaratmıştır Azerbaycan mutfağına mahsus dolma çeşitleri, pilavlar, haş, bozbaş, çığırtma, çorba vs yani azeri yemek kültürününde bizlerin mutfagıyla aynı diye biliriz.

Dostlarsohbet.com sitelerimizin degerli Azerbaycan halkıına olan hizmetlerinede kısaca deginerek konumuza son verelim azeri sohbet odalarımızda sınırsız radyo yayınlarımız azeri ve türkçe yayınlaar yapmaktadır,tüm ziyartçilerimiz için tasarlanmış eğlenceçirmeleri için çeşitli alanlarda yarışmalar yapa bilecekler oyun odalarımızda hizmetlerimiz arasındadır.

Sohbet chat sitelerimizde mobil sohbet,mobil chat ve web girişlerimiz ie seviyeli sohbetler yapılmaktadır ve tüm dostları sitelerimize davet eder hoş sohbetler dileriz.

Azerbaycan Sohbet Azerbaycan Chat