Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Azerbaycanlılar Panel Düzenledi

Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Azerbaycan Konsolosu Nuri Guliyev, Türkiye Azerbaycan Derneği Federasyon Başkanı Bilal Dündar, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan adayı Nurettin Çelik, CHP Gebze Belediye başkan adayı Yakup Yılmaz, MHP Gebze Belediye Başkan adayı İbrahim Türkmen, Gebze Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı Tolga Pahsa, STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program ilk olarak Türkiye ve Azerbaycan milli marşlarının okunması ile başladı. Ardından etkinlikte Hocalı katliamını anlatan kısa film gösterimi yapıldı. Programda kısa bir selamla konuşması yapan Gebze Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı Tolga Pahsa, Azerbaycan da hocalı katliamını anlatarak, bu yapılan katliamın hiçbir zaman unutulması gerektiğini vurguladı. Programda ayrıca Gazeteci yazar Kebuter Hakverdi, Araştırmacı Yazar Dr. Aygün Hasanoğlu, Azerbaycan Derneği Federasyon Başkanı Bilal Dündar ve Araştırmacı Tarihçi Abdullah Köktürk tarafından seminer verildi. Seminerde konuşmacılar katılımcılara Hocalı Katliamında yaşananlar ile ilgili bilgiler veridi. Program okunan şiirler ile son buldu.