Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bakü Sohbet Bakü Chat Odaları

Bakü Sohbet Bakü Chat Odaları

 

Azeri Sohbet,Azerbaycan Sohbet, Azeri Chat Bakü Sohbet Bakü Chat Odaları hizmetlerimiz sayın azerbaycan hizmetlerine son hızla devam etmektedir dün konumuzda azerbaycan ülkesinden söz ettik bugün ise azerbaycanın baskenti olan bakü yü ele alarak baküde yaşayan azerbaycan halkına seslenecegiz.

Dostlarsohbet.com chat siteleri olarak temennimiz tüm azebaycanda yaşayan insanları aramızda görmek bu da en dogal hakkımız nede olsa iki devlet bir milletiz Türkiyede yaşayan insanlar ile azeri halkı buluşturmak ve arkadaşlıklar dostluklar kurarak tanımaktır dilegimiz zaten sitelerimize katılımların oldugu azerbaycandan bay ve bayanlar buunmaktadır konuşmamız biraz lehce degişikligi olsada bir birimizi gayet güzel anlıyor iletişim zorluğu çekmiyoruz.sizlere kısa olarak bakü hakkında bilgiler vermek istiyorum degerli bakü halkın tanımadan önce yaşadıkları şehir baküyü tanıyalım.

Bakü Hakkında Genel Bilgiler

Bakü, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin, Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer alan başkentidir. Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Ülkenin en doğusundaki ve en önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezi olmanın yanı sıra bir liman kenti olarak da önemlidir. Şehirde yaşayanların büyük çoğunluğunu Azerbaycan Türkleri oluşturur.

Başta gelen bir kültür ve eğitim merkezi olan Bakü’de bir üniversiteyle birçok yüksek öğretim kurumu vardır. Yükseköğretim kurumlarından petrol ve kimya sanayii ile ilgili olanı sahasında uzmanlaşmıştır.Karasal iklime sahip Baküde, kış ayları soğuk, yağmurlu ve karlı geçer. Yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. Bol yağış alan bir bölge olduğundan dolayı, kimi bölümleri ormanlıktır. Baküde ülkenin resmi dili olan Azerice konuşulur. İkinci dil olarak ise, Rusça önem kazanmıştır.

Dostlar sohbet,Dostlar chat sitelerimizin bakü halkına hizmetlerimiz kısaca canlı yayınları bulunan radyomuz sınırsız olarak müzik ziyafeti vermekte,ziyaretçilerimizin eğlenmeleri için ise yarışma odalarımız oyun odalarımız bulunmakta kaliteden ödün vermeden her hizmeti ayagınıza kadar getiren sitemizde seviyeli sohbetler yapılmaktadır Türkiyenin sohbet chat sitesi olarak azerbaycan halkına hizmet sunmaktan gurur duyan sitemiz sayın azerbaycan halkınıda aramızda görmekten gurur duyacak ve sitelerimizi ziyaretleri bizler için onur verici olacaktır bu nedenle tüm azeri halkını dostlardohbet.com sitlerimize davet ediyoruz.