Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Belçika Sohbet Belçika Chat

Belçika Sohbet Belçika Chat

 

Dost Diyarı,Dostlar chat, Dostlar sohbet Belçika Sohbet Belçika Chat odalarımızdan öncelikler bizleri tercih ederek sitelerimize katılan tüm ziyaretçlerimize mehabalar hoş geldiniz sefalar getirdiniz konumuz Belçika ve Belçikada yaşamlarını sürdüren gurbetçi kardeşlerimiz .

Çok sayıda Avrupa ülkelerinde oldugu gibi Belçikadada çok sayıdan Türk vatandaşımız uzun yıllardan bu güne ikamet etmekteler yıllar önce başlayan ilk gurbetçi kervanı hepsinin tek amacı biraz para biriktirip geri vatanlarına dönmekti kendilerince kısa süreligine göç eden kervan geride sevdiklerini ailelerini çocuklarını bırakarak yola çıkmışlardı ne giden döndü nede geride kalan gidene kavuştu.

Kolay degil insan tek başınada olsa kısa sürede para sahip olması düşünceleri geciken gurbetçiler çareyi aile birleşimi kanunundan yararlanarak eşlerini çocuklarını yanılarına almakta buldular eşler çalışmaya başladı yaşı dolmuş çocuklar işe yerleştirildi bundada amaç aynı idi hep beraber çalışıp parayı toparlayıp dönmek sonrasımı çocuklar evlenecek yaşa geldi kimileri Türkiyeden evlilik yaparak eşlerini yanına aldı kimileri ise oradaki vatandaşlar arasından eş seçimlerini yaparak yuvalarını kurdular onlarda kısa sürede evlat sahibi oldular ve ilk giden kervan halen dönüş yapamadı.

Bu seferde anne babalar evlatların ıbırakıp dönemedi ve bu durum böylelikler birincinesilden dörndüncü nesile kadar sürdü belki aralarında vatan hasretine dayanamayıp dönenlerde olmuştur kim bilir belkide vatana hasret gurbet elde niceleri gözlerini bu dünyaya kapattı.

Belçika Sohbet Belçika Chat gurbetçiler için uzun yıllardır arkadaşlık dostluk hizmetleri vermekte amaç vatandan uzak herşeye özle duyan insanları Türkiyede yaşayan insanlar ile buluşturarak karşılıklı iletişimler kurarak hayata dair ne varsa konuşmak derteşmek ihtiyaçlarını gidermek.

Ve Belçikada taş evlerin arasında yaşamaktanbunalan insanlarımızı bir nebzede olsa rahatlatmak gerçekten Belçika evleri geneli taştan oluşmakta ve renkleri havasındanmı yoksa fabrikaların çıkardığı dumandanmı griye çalan koyu renkte yani benim gittiğim bölgede öyle idi ve orada yaşayan azınlık olarak ermeniler ve araplar gözüme çarptı nereye baksam ermeni yada arap gördüm ve Belçikada yaşamın ne derece zor oldugunu az çok bilenlerdenim Rabbim tüm gurbetçi kardeşlerimizin yardımcısı olsun diyor ve avrupa ülkelerinde yaşayan tüm dostları dostlarsohbet.com sitelerimize davet ediyoruz.

Belçika Sohbet Belçika Chat