Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bergüzar Korel biyografi

d_3126

 

Javasız sohbet‘in kralı konumunda olan DostlarSohbet.Com biyografi köşesine hoşgeldiniz.. Bu gün ilk olarak size Bergüzar Korel hakkında bilgi vereceğiz. Evet bakalım kimmiş herkesin çok sevdiği sanatçı olan Bergüzar hanım.

27 Ağustos 1982 İstanbul doğumludur. Çocukluğunu Ulus’ta geçirmiş, ilköğretim eğitimini Nilüfer Hatun İlkokulu’nda almıştır. Orta okulu ise Yıldız Koleji’nde okumuştur sonrasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. Üniversite eğitiminden önce profesyonel voleybol oynadı. Okul yıllarında birçok kısa film ve oyunda yer aldı. 2009 yılında Halit Ergenç ile evlilik yapmış, bu evlilikten Ali isminde bir oğulları olmuştur.

Televizyon hayatına ilk olarak 1998 yapımı olan ‘Kırık Hayatlar’ adlı dizi ile başlamıştır. Daha sonra 2005 yılında ‘Kurtlar Vadisi Irak’ filminde Leyla karakteri ile yer almıştır. Bu film için rol teklifi geldiğinde doktorlar babasının çok hasta olduğunu söyler.

Annesinin ‘ baban bu görüşmeye gitmeni isterdi’ sözü üzerine ikna olur ve teklifi değerlendirir. Bu rol ile elde ettiği başarı sayesinde teklifler gelmeye devam etmiştir. 2006 yılında başrol karakterini canlandırdığı ‘Binbir Gece’ dizisi reyting rekorları kırmıştır. Oyuncu en iyi çıkışını bu dizi ile yapmıştır. Sanatçı son olarak Kenan İmirzalıoğlu ile başrolü paylaştığı ‘Karadayı’ dizisi ile ekranlara gelmiştir.