Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Beşikdüzü sele teslim oldu

a

 

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi’nde öğleden sonra etkili olan şiddetli yağmur, su baskınlarına yol açtı. Selde iki kişi hayatını kaybetti.

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde meydana gelen selde 2 kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Beşikdüzü ilçesindeki selin ardından Ağaçlı Mahallesi’nde ve Dolanlı Mahallesi’nde heyelan meydana geldi. Ağaçlı Mahallesi’nde Fatih Oğuzhan ve Dolanlı Mahallesi’nde de Dürdane Dübüş adlı vatandaşlar evlerine heyelan gelmesi sonucu hayatlarını kaybetti. Olay yerinde kurtarma ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Sabah saatlerinde başlayan ancak ilerleyen saatlerde etkisini artıran şiddetli yağmur nedeniyle Ağasar deresi ile bazı küçük dereler taştı, ilçe merkezinde çok sayıda ev ve işyerinin bodrum ve giriş katlarını su bastı.

Cadde ve sokakların yer yer suyla dolduğu ilçe merkezinde araçlar su altında kaldı, mahsur kalan vatandaşları da itfaiye ekipleri kurtardı.

Elektriklerin kesik olduğu ilçede, yağışın kesilmesi sonrasında Trabzon Büyükşehir ve Beşikdüzü Belediyesi iş makineleri tıkanan menfezleri açmak ve biriken suları temizlemek için çalışma başlattı.

– Vali Yavuz ilçede incelemelerde bulundu.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve diğer yetkililerle ilçeye giderek, incelemelerde bulundu. Vali Yavuz ve beraberindekilerle Şehit Öğretmen Gürhan Yardım İlkokulunda durum değerlendirmesi yaptı. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yavuz, yürütülen çalışmaları takip etti.