Bing’e Sataştılar

1

 

Business Insider’ın haberine göre Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt, en büyük rakiplerinin Amazon olduğunu açıkladı. Eric Schmidt, Yahoo ve Bing’in kendileri için hiçbir sorun yaratmadığına, Almanya’nın Berlin şehrindeki açıklamalarında yer verdi.

Google CEO’su, “Interneti tekel altına aldığımız iddialarını kesin bir dille reddediyoruz. Internette, en az Google kadar etkin olan Facebook ve Amazon gibi devler var.” ifadelerini de kullandı. Google, Avrupa’da sürekli telif hakları ile karşı karşıya kalıyor. Bunun nedeni, Google’ın arama nmotoru payının yüzde 90 seviyesini bile aşmış olması.

Eric Schmidt, eleştirilere farklı bir bakış açısıda getiriyor: “Güçlü olan her şirket tekel değildir. Söz gelimi, bir Avrupalı alışveriş etmek istediğinde Google.com sekmesini değil; Amazon.com sekmesini kullanıyor. Sosyal medyada da Facebook.com’u, Google üzerinden aratmıyor. Çoğu insan Yahoo ve Bing’in en büyük rakiplerimiz olduğunu savunuyor. Açıkça söylemek gerekirse bu gülünç Rakibimiz, açık ara Amazon’dur” Eric Schmidt, sözlerine “Biz internetin ağ geçidi denetleyicisi değiliz.” diyerek son veriyor.