Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Camii İnşaatı Durduruldu

Cami yapım işini yüklenen yüklenici firma sorumlusu Satılmış Uyanık mağduriyetin giderilmesi için yetkililerden yardım istedi. Mustafa Özaydın Çayırova Özgürlük Mahallesi İstiklal Caddesi 204 Sokakta bulunan arsasına cami yaptırmak için Çayırova Belediyesi’ne başvurdu. Projesi çizildikten sonra yüklenici firma tarafından cami inşaatına başlandı. 25 Ocak 2014 tarihinde başlanan cami inşaatı aradan bir buçuk ay geçtikten sonra Çayırova Müftülüğü tarafından durduruldu iddia edildi. Durdurma gerekçesi ise caminin küçük olması gösterildi. Cami inşaatının yapımını üstlenen yüklenici firma sahibi Satılmış Uyanık mağdur edildiğini ifade ederek, “Hayırsever Mustafa Özaydın tarafından yapmış olduğumu anlaşmaya göre caminin Nisan 2014’te tamamlanması gerekiyordu. 25 Ocakta başladığımız inşaat Çayırova Müftülüğü’nün istediği üzerine Çayırova Belediyesi tarafından durduruldu. Müftülükle yapmış olduğumuz görüşmede caminin küçük olduğunu daha büyük yaptırmak istediklerini söylediler. Belediye ise proje dışına çıkmamızı istemiyor. 1 buçuk aydır inşaat durmuş durumda. Bu kararın kaldırılıp inşaat devam etmek istiyorum” dedi.

Konu hakkında görüşünü aldığımız Çayırova İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu müftülük olarak böyle bir yetkilerinin olmadığını ifade ederek, “Yer bir kere bizim üzerimize değil şahıs üzerine. Hem bizim inşaatı durdurma gibi bir yetkimiz yok. Biz caminin planlı ve projeli olmasını istiyoruz. Oranın planı ve projesi yok. Biz Satılmış Uyanık ile görüştüğümüzde biraz sabırlı olun. Camiiyi biraz da büyük yapın dedik. Daire büyüklüğünde cami olmaz dedik. Biz niye cami yapımına engel olalım” şeklinde konuştu.