Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Candy Crush Liderlikten Oldu

1

 

Ling adlı oyun geliştiricisinin piyasaya sürdüğü Candy Crush, Angry Birds gibi bir oyun fenomeni olmuş ve milyonlarca kullanıcıyı kendisine bağımlı yapmıştı. Candy Crush, tüm dünyada 300 milyondan fazla kez indirilmiş ve yapımcılarının banka hesabına yüz milyonlarca dolar ekleyerek, ciddi bir maddi başarının da simgesi olmuştu.

Ne var ki geçtiğimiz gün şaşırtıcı bir iddia ortaya atıldı. Kim Kardashian’ın yapımcılığını üstlendiği, Kim Kardashian: Hollywood adlı oyun hem Android işletim sisteminde hem de Apple iOS’ta Candy Crush’ı katladı. Candy Crush’ın oyun içi satın alma seçeneklerini tercih eden kullanıcıların sayısı da 12 milyondan 10 milyona gerileyerek, yapımcıların karlarını önemli derecede baltaladı.

Yapımcı firma King, Candy Crush için büyük çaplı güncellemeler düşünüyor ve böylece yapımı, eski karlı haline geri getirmek niyetinde.