Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çarpıcı İddia

1

 

HTC’nin resmi açıklamasına göre,, piyasaya yeni sürülecek Windows Phone tabanlı One M8, Android temelli ikizinden yüzde 20 seviyesinde yüksek pil ömrüne sahip olacak.

HTC bu farkı Windows Phone’un, Android’e göre daha optimize bir işletim sistemi olmasına bağlıyor. Zira, HTC’nin iki telefonu arasında yapısal ve teknik farklar bulunmuyor. Kullandıkları batarya da birebir aynı.

Android versiyonlu One M8, 20 saat 3G konuşma süresi ve 496 saat bekleme süresi sunarken; Windows Phone sürümü 595 saat bekleme süresi ve 24 saatlik konuşma süresiyle dikkat çekiyor.

Bu noktada karşımıza su soru çıkıyor: HTC One M8 Windows Phone, HTC One M8 Android’den daha mı performanslı olacak? HTC bu konuda açıklama yapmaktan kaçınıyor ancak tüm dünyada yüzde 85′i pazar payı bulunan Android, yüzde 2.6′lik pazar payına sahip Windows Phone’dan zayıf olması pek de mümkün gözükmüyor.

Eğer pil ömrüne çok önem veriyorsanız, Windows temelli One M8 iyi bir seçim olacaktır ancak yaygınlık, uygulama sayısı ve popülerlik gibi faktörlerde Android açık ara önde.