Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çok şükreden bir kul olmayalım mı?

1

 

Her gün bir dini konu her gün yeni bir bilgi sözü ile baslattigimiz dini bilgiler ve ögütlerle dolu makalelerimize bu gün bir yenisini daha ekliyoruz. Sohbet siteleri ailesinin her bir ferdine yepyeni konularda bilgi asiladigimiz icin cok sevincliyiz..

Bu gün dini bilgiler kösemizin konusu sükür olacaktir.. Chat siteleri icerisine girdikten sonra sol panelde bulunan dini bilgiler kategorisine tiklayip günün özgün makalesini okuyup yepyeni bilgiler edinebilirsiniz..

 

Tabii’nin büyüklerinden Hz. Ata diyor ki.. Ubeyd bin Umeyr r.a ile Hz. Aise r.a ziyaretine gittik. Hz. Ubeyd r.a Resulullah s.a.v gördügünüz en acaip seyi bize bildiriniz dedi. Hz. Aise r.a validemiz sükür etti. Sonra buyurduki gecelerden bir gece Resulullah efendimiz s.a.v ya Aise bana müsade et geceyi ibadetle gecireyim dedi. Vallahi senin yakinligini severim seni sevindirenide severim dedim.

Sonra kalkip abdest aldi ve namaz kilmaya basladi. Hep agladi.. O kadar ki mübarek gögüsü göz yasi ile islandi. Yine aglamaya devam etti ve mübarek sakali islandi. Aglamaya devam etti ve yer islandi.

Sonra Hz. Bilal geldi ve namaz icin ezan okudu.. Onu agliyor olarak görünce Ya Resulullah nicin agliyorsun. Muhakkak ki Allahu teala senin gecmis ve gelecek günahlarini magfiret buyurdu dedi.

Resulullah efendimiz s.a.v cok sükreden bir kul olmayayim mi? Allahu teala bu gece bir ayet indirdi. Vay bunu okuyupda ona tefekkür etmeyene buyurdular ve Ali imran suresinin elbette o göklerin ve yerin yaradilisinda  ve gece ile gündüzün ard arda gelisine süphesiz kamil akillilar icin ayet vardir mealindeki 190. ayetini okudular.