Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Daha uzun ömürlü olacak

 

Edinilen son bilgiye göre Galaxy S8 bataryası, Galaxy S7’ye göre daha uzun ömürlü olacak. İşte detaylar.

Galaxy S8 bataryası, Galaxy S7’ye göre daha uzun ömürlü olacak

Samsung, dün amiral gemisi telefonlarını resmi olarak duyurdu. Ülkemizde de gerçekleştirilen lansmanda, cihazların Türkiye fiyatları açıklandı. Eğer fiyatları bilmiyorsanız, buradaki haberimize göz atabilirsiniz. Yeni telefonun çıkmasıyla bilgiler de paylaşılmaya başlandı. Öncelikle Samsung’un Note 7‘deki patlayan batarya sorunundan ders çıkardığını ve sorunu tespit ederek gerekli önlemleri aldığını belirtelim. Son bilgilere göre Samsung Galaxy S8 bataryası, Galaxy S7’den daha uzun ömürlü olacak.

Android Police‘nin haberine göre Samsung, Galaxy S8‘in, selefi Galaxy S7‘ye göre daha düşük bir pil azalma oranına sahip olduğunu bildirdi. Bu da S8‘in, S7‘ye göre daha uzun bir batarya ömrü sunduğu anlamına geliyor. Bu kıyaslama genele alındığında S8 ve S8 Plus ile S7 ve S7 Edge’yi kapsıyor. Firmaya göre S8 ve S8 Plus, standart bir kullanıcının bir yıllık kullanımı sonucunda kıyaslamaya konu telefonlara göre efektif kapasitelerinden daha az miktar kaybedecek.
Firma, bir yılın şarj değerleri göz önüne alındığında Galaxy S7‘nin etkin pil kapasitesinin yüzde 80‘ini koruduğunu söylüyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın aynı dönemde kapasitelerinin yüzde 95’ini koruduğu belirtiyor. Ancak firma bu iyileştirmenin detaylarını paylaşmadı.

Akıllı telefonlar, ekran çözünürlükleri ve büyüklükleri, kablosuz ve hücresel bağlantıları, güçlü işlemcileri gibi özellikleriyle pil konusunda sorun yaşıyor. Sektörün büyük oyuncularından Samsung’un batarya ömrünü arttırmak adına yaptığı bu çalışma güzel bir gelişme. Ancak telefonlar, satışa sunulup kullanımları yaygınlaşınca bu bilgilerin ne kadar doğru olduğunu göreceğiz.