Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

En Doğru Egzersiz

1

Yürüyüş yapmak, koşmak kadar yararlı mı? Eski popülerliğini kaybeden yogayı bırakıp pilates yapmayı mı seçmelisiniz? Kendiniz için en doğru egzersizi hâlâ bulamadıysanız, bu yazı tam size göre… İşte, vücuda sayısız faydaları bulunan egzersiz çeşitleri ve aralarındaki farklar…..

1. Raunt
Hız
Kazanan: Yoga
Yoganın dinamik formu olan Astanga yaparak, esnekliğinizi ve gücünüzü artırabilirsiniz. Üstelik kan dolaşımınızı düzene sokabilirsiniz. Pilates çok kısa zamanda sizi forma soksa da etkisini

2. Raunt
Kalori yakma
Kazanan: Eşit puan
Yarım saat pilates yapıldığında, aşağı yukarı 180 kalori yakabilirsiniz. 50 dakikalık bir yoga egzersiziyle 144 kalori yakabilirsiniz. Fakat daha dinamik bir yoga şekli olan Astanga yogayı yapmayı tercih ederseniz yaktığınız kalori 500’leri bulacaktır.

3. Raunt
Sıkıcılık faktörü
Kazanan: Yoga
Her şeyden kolay sıkılan bir karakteriniz varsa, pek çok egzersiz şekli bulunan yoga yapmanızda fayda var. Hatha’yı çok yavaş bulursanız, Bikram’ı ya da Astanga’yı deneyebilirsiniz.

4. Raunt
Sorunları çözme
Kazanan: Eşit puan
Hem alt hem de üst bedeninizi çalıştırmak istiyorsanız, pilates ve yoga sizin için idealdir.

5. Raunt
Zarar görme ihtimali
Kazanan: Pilates
Bilinçli yapmadığınız takdirde, yoga yaparken kaslarınızı incitme ihtimaliniz yüksek..