Fethullah Hoca’dan Jet Yanıt

1

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün son dakika ‘paralel yapı’ olarak adlandırdığı Gülen Cemaati’nin faili meçhul cinayetlere bulaştığını açıklamıştı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fethullah gülen’in avukatları, “Cumhurbaşkanı akıl, vicdan, insaf ve iz’anla telif edilemeyecek iddialarda bulunulmuştur” dendi.

Fethullah Gülen’in avukatları tarafından yapılan faili meçhul açıklamasında, “Bu açıklamayla bir kez daha anlayşılmıştır ki, ‘Yeni Türkiye’de soruşturmalar, savcılıklarda değil, havuz medyasında ya da siyasi nutukların atıldığı kürsülerde atılmaktadır. Unutulmamalıdır ki, bu anlayışın bir sonraki aşamasında ise hiç şüphe yok ki kararlar mahkemelerde değil Cumhurbaşkanığı makamında verilecektir” iddiasına yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Daha şaşırtıcı şeyler de göreceksiniz” sözlerine nazire yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı’ndan bugüne kadar ‘gerçekten çok şaşırtıcı şeyler duyuldu’, ancak söyledikleri ile anlaşılmıştır ki hiçbir hukuk ve ahlak kriteri olmaksızın insanları suçlamak ve masum insanlara operasyon yapmak ‘Yeni Türkiye’nin bir gerçeği olacaktır” ifadesi kullanıldı.

Fethullah Gülen’in avukatları Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında dava açacaklarını ise şu sözlerle açıkladı: Bugüne kadar olduğu gibi hukuk, vicdan ve ahlak ilkeleri hiçe sayılarak dile getirilen bu iftiraların failleri hakkında yasal başvurular yapılacak ve sonuna kadar takipçisi olunacaktır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün TOBB üyeleriyle istişare toplantısında ‘paralel yapı’ dediği Gülen Cemaati’ni hedef alarak, “Eğitimden, hizmetten, himmetten bahsedenlerin, bazı faili meçhul cinayetlere bulaştığını öğreniyoruz. Daha şaşırtıcı şeyler de göreceksiniz” demişti.
Fethullah Gülen, dün yayımlanan sohbetinde de zehir zemberek sözlerle hükümete yüklenmişti.

Hükümet-cemaat kavgasının zirve yaptığı 17 Aralık’ın yıldönümüne birkaç gün kala Fuat Avni’nin Cemaat medyasına operasyon olacağı iddiası tansiyonu yükseltti.

Cemaatinin operasyonu “Gözü dönmüş dinsizlerin ve densizlerin tecavüzleri karşısında ölümü gülerek karşılayan Hz. Zekeriya gibi, Hz. Yahya gibi, Hz. Mesih gibi gülerek karşılayacaklar” diyen Fethullah Gülen, “Zalimin işini kolaylaştırmak bir vebaldir. Zorlasın, göbekleri çatlasın, beyin kanamasından gitsinler” sözleriyle susmayın çağrısı yaptı.

Fethullah Gülen, “Ölümü Vuslat Görenler Zindanı Pire Isırması Bilirler!..” başlıklı bugünkü sohbetinde, “Bizim her şeyimiz açık, şeffafız. Kapalı bir yanımız yok. İnsanların gönlünde sevgi mayalansın istiyoruz. Evvela vatan evlatları birbirleriyle sarmaş dolaş olsunlar istiyoruz. Herkesin mizacına, anlayışına saygılı olunsun istiyoruz” dedi.

Cemaat medyasına operasyon yapılacağı iddialarıyla ilgili konuşan Fethullah Gülen, “İçeri atacaklarmış, ben zannediyorum dün içeri attıkları insanlar, meseleyi Kuran okuyarak ve gülerek karşıladıkları gibi, yarın öbür gün içeriye atacakları insanlar da, onu Seyyidina Hazreti Musa gibi gülerek karşılayacaklardır” dedi.

-“Gözü dönmüş dinsizlerin ve densizlerin tecavüzleri karşısında ölümü gülerek karşılayan Hz. Zekeriya gibi, Hz. Yahya gibi, Hz. Mesih gibi gülerek karşılayacaklar” diyen Fethullah Gülen, “Onların bu tevessülleri, umursamazlıkları, karşı tarafı iyice şirazeden çıkaracak. Çünkü onların sadece dünyaları var. Onlar biliyorum gibi görünseler de Allah’ı bilmiyorlar, Hz. Muhammed Mustafa’yı tanımamışlar, Kuran’la alakaları yok. Sadece o namı ve nişanı dünyevi saltanatları adına o kutsalları kullanıyorlar. Bu açıdan da hakiki mümin, Allah’a iman etmiş mümin, Allah’ın izni ve inayetiyle dünyaya meydan okuyabilir” .

Hiçbir peygamberin kendi ayağıyla teslim olmadığını belirten Fethullah Gülen, “Gidip ille de kendi ayağınla teslim olsa meselesine gelince… Onlar çağırınca gidersin. Fakat hiçbir peygamber memarizden ve feraiyeden uzaklaştıkları zaman, ‘Biz sizi arıyoruz, gelin teslim olun’ dediklerinde Hz. Musa Eyke’den dönüp gelmemiştir. İnsanlığın iftihar tablosu Medine’den dönüp gitmemiştir. Hz Zekeriya kendi eliyle teslim olmamıştır. Hz. Mesih’in teslim olmasına Allah müsaade etmemiştir” dedi.

“Zalimin işini kolaylaştırmak bir vebaldir. Zorlasın, göbekleri çatlasın, beyin kanamasından gitsinler” diyen Fethullah Gülen, şöyle devam etti: “Bildiğin gibi bildiğin yolda yürü. Ve kat’iyyen unutma sen kalbini bozmadıktan sonra Allah’la o kalp irtibatını… Kim Allah için olursa, Allah da onun için olur. Bütün dünya bunun için senin karşında olsa ne yazar, ne ifade eder! Onlar gibi, harama, yalana bulaşmayan, dünyayı ebedi bir hayat zanneden. Biz ölüme öteden beri şeb-i arus nazarıyla baktık.”