Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Geri Sayım Başladı

1

 

Dünyanın en önemli torrent platformlarının başında gelen The Pirate Bay‘in güvenlik güçleriyle mücadelesi geçtiğimiz aylarda zirve yapmış ve sitenin İsveç’teki veri merkezleri polis tarafından basılarak birçok önemli veriye el konulmuştu. Bu baskın sonrası The Pirate Bay’in sitesi kapanmış ve konu hakkında açıklamalarda bulunan Pirate Bay üyeleri sitenin bir daha geri dönmeyebileceğini söyleyerek torrent kullanıcılarını üzmüştü.
Ancak geçtiğimiz ay The Pirate Bay sitesinde ilk hareketlenmeler görüldü ve sitenin anasayfasına koyulan bir sayaç 1 Şubat tarihine doğru geri saymaya başladı. Bu sayaçla işaret edilen 1 Şubat yaklaşırken sitenin bu tarihte geri dönüp dönmeyeceği merak edilmeye devam ederken, anasayfada ortaya çıkan yeni bir görüntü sitenin takipçilerini sevindirdi. The Pirate Bay‘in anasayfasında ölümsüzlük sembolü olarak kabul edilen Zümrüdü Anka sembolünün görülmesi, sitenin de anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğacağı şeklinde yorumlandı.