Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hava Durumuna Dikkat

Pazar gününden itibaren yurdu etkisi altına alacağı duyrulan yağmur yağışı, İstanbul?’da sabah saatlerinde etkili olmaya başladı. Hafif şekilde başlayan yağış yer yer sağanak şekilde görülecek.

Yapılan son Hava durumu değerlendirmelerine göre, kuzeybatı kesimler ile öğleden sonra iç ve batı bölgelerin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra İzmir, Aydın, Muğla, Antalya ve gece saatlerinde Adana çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı, doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak. Rüzgar, genellikle güney ve doğu, Marmara, Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/s) esecek.

Yağışlı hava sadece 2-3 gün etkili olduktan sonra çarşamba günü yurdu terk edecek. Hava sıcaklıkları 3-6 derece artacak.