Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

HP’ye Çok Yaradı

1

 

Dünyanın en popüler işletim sistemleri arasında yer alan Windows XP, Nisan ayında Microsoft tarafından resmi olarak emekliye ayrılmış ve bu tarihten sonra işletim sistemi için yeni güncelleme veya güvenlik yaması yayınlanmamıştı. Microsoft’un bu kararına rağmen hala tüm dünyada kullanılmaya devam eden Windows XP’nin emekliye ayrılması birçok bireysel ve kurumsal kullanıcıyı zor durumda bırakmış olsa da, Windows XP‘nin emeklilik kararından fayda görenler de var.

Microsoft‘un Windows XP’yi emekliye ayırma kararından fayda görenlerin başında, Amerikalı bilgisayar üreticisi HP geliyor. Mali rakamlarını geçtiğimiz günlerde açıklayan HP, bu yılki PC satışlarının geçtiğimiz yıla oranla yüzde 12 artış gösterdiğini açıkladı. Artık güncelleme yayınlanmayan Windows XP‘yi kullanmaya devam etmekten kaçınan kullanıcıların yeni bilgisayarlar almak zorunda kalmasının bu artışta payı olduğunu kabul eden HP yöneticisi Meg Whitman, öte yandan bu etkinin artık azalmaya başladığını belirtti. Buna rağmen satışların artmaya devam edeceğine inandığını belirten Whitman, kullanıcıların ürünlerine ilgi göstermeyi sürdüreceklerini söyledi.