Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hz.Ebubekr-i Sıddık r.a buyrukları

1

Sevgili sohbet siteleri ailemizin güzide takipcileri. Bu gün dini bilgiler kösemizde sizlere Hz.Ebubekr-i Sıddık r.a buyruklarından bazilarini bildirecegiz.. Emin olun ki bu buyruklar hepinizin cok cok hosuna gidecektir.

Nerede genclikleri ile ögünen sehirler kurup onlari surlarla ceviren hükümdarlar nerede..

Harp meydaninda daima galip gelenler nerede..

Zaman üzerinden gecince güvendikleri her sey ellerinden cikti. Kabir karanliklarina gömüldüler.

Aglayabilen aglasin yada aglar gibi görünsün aglamaya calissin.

Haydi hemen hayirli amellerle hasir nesir olun ki kurtulusa erebilesiniz..

Bir kardesin Allah rizasi icin kardesine yaptigi dua kabul olunur.

Müslüman herseyden hatta basina gelen her türlü sikintidan ve hatta ayakkabisinin baginin kopmasindan bile mükafatlandirilir. Elinde olan bir seyi kaybeder fevkalade telaslanir. Sonra onu elbisesinin arasinda bulur ve bundanda ecir kazanir.

Hz.Ebubekr-i Sıddık r.a söyle dua ederdi..

Allahim ömrümün sonu hayatimin en hayirli vakti olsun. Amellerimin neticesini hayirli kil ve sana kavusacagim günü en hayirli gün kabul eyle. Allahim son nefesimde hakkimda hayirli olani senden isterim. Bana ihsan edecegin en son hayir senin rizan ve cennetten yüksek dereceler olsun.

Bir gün Hz.Ebubekr-i Sıddık r.a avlanmis kanatlari tam bir karga getirildi. Elinde cevirdikten sonra avlanan her hayvan kesilen her agac tesbihi terk ettiginden dolayi ölür dedi.

Hz.Ebubekr-i Sıddık r.a methedildigi vakit söyle derdi..

Allahim.. Sen nefsimi benden iyi bilirsin. Bende onlardan iyi bilirim. Beni onlarin zannettiklerinden daha hayirli kil. Bilmedikleri günahlarimida affeyle. Bu söylediklerimden dolayi beni hesaba cekme derlerdi.