Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İçeriğinde aşk var

 

Takvim’de yer alan habere göre sağlıklı ve uzun bir hayat için doğru gıdalarla yeterli ve düzenli beslenmek gerekiyor. Her zaman her gıdayı mevsiminde tüketmenin önemine dikkat çeken uzmanlar, çeri ve kiraz domatesin yararlarını saymakla bitiremiyor.
Vitamin ve lif zengini çeri domates böbrek, akciğerler ve kalbi koruduğu gibi afrodizyak etkisiyle de aşk hayatına mutluluk getiriyor. Mevsiminde bolca yenilmesi öneriliyor.

Bir kase çeri domatesin yaklaşık 1.3 gram protein, 20 miligram C vitamini, 0.11 miligram B6 vitamini, bol miktarda A vitamini, 40 miligram potasyum ve 1.8 gram lif içerdiğini söyleyen uzmanlar, bu içeriklerin yaşla birlikte vücutta oluşan yıpranmayı engellediğini belirtiyor.

A vitamini sağlıklı beyaz kan hücrelerini korumaya yardımcı oluyor. Böbrek, akciğerler ve kalbi koruyor. C vitamini zararlı toksinleri vücuttan atarak kanseri engelliyor.

Çeri domatesindeki B6 vitamini beyin fonksiyonunu geliştirirken, A vitamini de cinsellik hormonlarını çalıştırıp, erkeklerde sperm sayısını artırıyor. Her yaştan herkesin çeri veya kiraz domates tüketmesini isteyen uzmanlar, bu sayede sağlıklı ve uzun bir hayatın kapılarının açılabileceğini vurguluyor.