Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İnanılmaz Eylem

1

 

Tezgahlarındaki giysilere zabıtanın el koyduğunu iddia eden 5 seyyar satıcı, Fatih Belediyesiönünde satır ve bıçakla kendilerini yaraladı. Polis ekiplerince ikna edilerek ellerindeki kesici aletler alınan seyyar satıcılar, gözaltına alındı.

Fatih Belediyesi’nin önüne gelen seyyar satıcılar Abdülkadir Ö. ile Murat D, belediyenin giriş kapısını taş ve sopalarla kırdı. Daha sonra belediyenin karşısında bulunan metro istasyonunun iki metre yüksekliğindeki betonarme havalandırma duvarının üzerine çıkan Abdülkadir Ö. ile Murat D’ye, Yılmaz T. ve 2 seyyar satıcı daha katıldı.

Aksaray civarında sokakta kurdukları tezgahlarındaki giysilere zabıta tarafından el konulduğunu iddia eden seyyar satıcılar, satır ve bıçakla kendilerini yaraladı.

Belediye görevlilerinin saat 17.00’den sonra Aksaray’da seyyar tezgah açılmasına izin verdiğini, kendilerinin de 18.00’den sonra satış yaptığını öne süren seyyar satıcılar, zabıta ekiplerinin kendilerini dün darbettiğini iddia ederek, bunun için eylem gerçekleştirdiklerini söyledi.

Eylemlerini yaklaşık yarım saat sürdüren seyyar satıcılar, polis ve belediye görevlileri tarafından ikna edildi. Ellerindeki kesici aletler alınan seyyar satıcılar gözaltına alınarak tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla hastaneye götürüldü.