Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Instagram Çöktü

1

 

Facebook tarafından satın alınan Instagram, fotoğraf paylaşımı konusunda popüler bir platform. Ülkemizde de gençlerin çok sevdiği sosyal medya platformu bu gece 1 saatliğine çöktü. Kullanıcılar, 502 sunucu hatası alıp dünya çapında uygulamaya ve siteye ulaşamadı. Instagram’ın resmi Twitter hesabı saat 23 sularında mesaj atarak, teknik sorunlar yaşadıklarını sorunu çözmek için uğraştıklarını söyledi. Yaklaşık 1 saatlik Instagram çöküşü, sosyal ağlarda mizahla eleştirildi.

Instagram’ın Facebook tarafınsan satın alınmasından sonra yaşanan ilk çöküş bu gece oldu. Amazon web sunucularında barınan Instagram, en son Nisan ayında 40 dakikalığına kullanılamaz hale gelmişti. Kullanıcılar, Twitter ve Facebook üzerinden çöküşle ilgili komik iletiler ve fotoğraflar paylaştı. Geçtiğimiz hafta Facebook Messenger çökünce, benzer tepkiler verilmiş ve kullanıcılar için anlık bir eğlence yaşanmıştı.