Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İP Meclis Üyesi Adayları

İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanı Neval Sağdıç, gerçekleştirdiği toplantıda İşçi Partisi’nin belediye meclis üyelerini kamuoyuna tanıttı. İşçi Partisi olarak genel merkez düzeyinde ve Kocaeli’nde AKP ve bölücülüğe karşı bir Milli Güç Birliği kurulması amacıyla görüşmeler yaptıklarını ifade eden Sağdıç, “Maalesef ‘Oyları bölmeyelim’ diyerek Türkiye’nin bölünmesini seyretmeyi tercih eden bazı partiler son dakikaya kadar İşçi Partisini oyalamayı düşünerek Güç Birliğine yanaşmamışlardır. İşçi Partisi bu koşullarda, Atatürk’te birleşen, gezi direnişini selamlayan, adaletin yerini bulması için mücadele eden, milletin vicdanı olan adaylarla seçime girmeye karar vermiştir. Artık, işin başına Mustafa Kemal’in Askerleri geçecektir” şeklinde konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının Semra Yüksel olduğunu ifade eden Sağdıç, “Partimiz, ilçe belediyelerinde AKP karşısındaki en güçlü milli adaya belediye başkanlığı seçimlerinde destek verecektir. Belediye meclislerinde ise yine kendi adaylarımızla seçimlere katılacağız. Meclisleri halkın meclisi haline getireceğiz. İnsana değer veren, doğayla barışık, çağdaş ve güzel bir Kocaeli için bütün halkımızı İşçi Partisine oy vermeye davet ediyoruz” dedi.
İşçi Partisi’nin belediye meclis üyeleri şöyle: Çayırova: İsmail Çifçi, Ahmet Çaylak. Darıca: Dilek Yalınay, Vedat Bilgin. Dilovası: Gürsel Akbulut. Gebze: Mustafa Cerit, Vedat Aşıkoğlu.