Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

iPhone 6’da Safir Ekran

1

 

Gelen son sızıntı haberlere göre yalnızca sınırlı sayıda iPhone 6 modelinde safir ekran bulunacakmış.

iPhone 6 hakkında her geçen gün yeni sızıntı haberler çıkmaya devam ediyor. Son olarak gelen haberlere göre Apple’ın yeni gözdesinin safir ekrana sahip olacağı söylentileri ortaya çıkmıştı. iPhone 6′nın safir ekranlarının test aşamasında olduğu söylentilerinin yanı sıra son olarak kısıtlı sayıda iPhone 6′da safir ekran olacağı söyleniyor.

Tüm iPhone 6 cihazlarında safir ekran bulunmayacağı haberleri iPhone 6′yı merakla bekleyen bazı teknoloji meraklıları için süpriz olmuş olabilir. Safir ekranın iPhone 6 için standart bir özellik olmaması doğal olarak çoğu kullanıcıyı üzecek bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone 6 ile ilgili sızıntıların ana kaynağı olan Asya’daki Apple fabrikalarıdan gelen son rapora göre safir ekranın kısıtlı sayıda iPhone 6′da yer almasının ana sebebi yeterli sayıda safir ekran panelinin temin edilememesiymiş. Bu da sadece sınırlı sayıda iPhone 6′da safir ekran olacağı ve doğal olarak safir ekranlı iPhone 6′ların fiyatlarının daha yüksek olacağı anlamına geliyor.

Öte yandan safir ekranlı iPhone 6′ların Apple’ın şuana kadar sattığı en pahalı akıllı telefon modeli olacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Cihazın dahili depolamasının ise 128 GB olması ön görülüyor. Bir başka söylentiye göre ise safir ekrana sahip iPhone 6′lar 5.5 inç ekrana sahip olan phablet iPhone 6′lar olacak.

Safir ekranlı iPhone 6 modellerinin 2015′ten önce ise satışa sunulması beklenmiyor.

Safir ekranların tanesinin 10 dolar ile 45 dolar arasında değişen fiyatlara sahip olduğunu da hatırlatmakta fayda var.