Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kamera detayları belli oldu

1

 

Eylül ayı yaklaşırken yeni iPhone modellerine ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor.

Amerika’nın saygın yayın kuruluşlarından Business Insider, Apple’ın iPhone 6s ve 6s Plus modellerinin tedarikçilerinden bazı bilgilere ulaştı. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın kamera detayları haberimizde.

iPhone kamerası genel olarak akıllı telefon sektöründeki iddialı kameralardan biri olmuştur. Kaliteli kameraları ile dikkat çeken Apple, rakipleri 20 MP değerlere çıkarken 8 MP’de kalarak daha yüksek kaliteyi sunmayı hep başarmıştır. Şimdi ise sıradaki iPhone modellerinin kamera detayları ortaya çıktı. Business Insider tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın ana kameraları 12 MP olacak. Ancak algılayıcı büyüyecek. Yani hem çözünürlük artacak hem de daha düşük ışıkta daha iyi görüntüler elde edilebilecek.

iPhone 6s ve 6s Plus modellerinin kamera yapısında ise bir yenilik yok. Yine 5 katmanlı lens ve 1 katman safir koruma camı kullanılacak. Rakipleri 6 katmana geçmişken Apple’ın neden hala 5 katmanda kaldığı bilinmiyor. Haberin kaynağına göre Apple, iPhone 7 modeli için 6 katmanlı lens yapısını kullanacak. Eklenen her katman, algılayıcıya daha fazla ışık gönderilmesini sağladığı için katman sayısı oldukça önemli.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri, Eylül ayının başında 12 MP kamerası ve daha büyük algılayıcıyla satışa çıkacak. Çözünürlüğün artmasının yanında algılayıcının da büyümesi sebebiyle kamera kalitesinde aşırı bir iyileşme beklemiyoruz. Modeller duyurulunca detayları sizlere aktaracağız.