Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kara Kartalda UEFA Şoku

1

 

Beşiktaş’ın ünlü taraftar grubu Çarşı’nın Şampiyonlar Ligi play-off turu ilk maçı olan Arsenal karşılaşması için hazırladığı pankarta UEFA yetkililerinden izin çıkmadı. UEFA yetkililerinin pankarta izin vermeme nedenleri ise pankarta yer alan “A” harfinin anarşizmin simgesi olduğu gerekçesiyle, dev pankarta izin vermediği öğrenildi.
Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın günler öncesinden hazırladığı ve bugün oynanılacak olan Arsenal maçında açmayı planladığı rekor boyutları olan italyanca “La Vittoria Sara Nostra” Türkçesi “Zafer Bizim Olacak” pankarttı UEFA’ya takıldı. UEFA yetkilileri O pankarttın stadyumdan çıkarılmasını istedi. Böylece Beşiktaş taraftarının rekor denemesine UEFA engel oldu.

Bu olay Beşiktaş tribünlerinde ilk değil. Beşiktaş’ın 2009 yılında yine bir İngiliz ekibi olan Manchester United ile yapacağı karşılaşma öncesinde de UEFA yine aynı gerekçeyle pankartları toplatmıştı.