Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kilo Verdiren Yiyecekler

Yumurta

Hem ucuz, hem kolay bulunabilen yumurta, sanılanın aksine kolesterolünüzü yükseltmez. Meme kanseri riskini azaltır ve aynı zamanda D vitamini açısından zengin bir kaynaktır.

Sinir sistemini destekler, kilo vermenizi kolaylaştırıcı etkisi, uzun süre tok tutmasıdır. Ayrıca saçınıza parlaklık kazandırır.

Yağsız protein

Beyaz et, önemli bir protein kaynağıdır. Hem sağlıklı bir yaşam, hem kilo kaybı için beyaz et sizin destekçinizdir.

Kemik, dokular, kaslar, deri, kan, saç ve tırnak gibi tüm yapı taşları için protein gerekir. Balık, kümes hayvanları, fasulye ve fındıkta protein vardır.

Lahana

Her zaman kolaylıkla bulunan lahana bağırsakların çalışmasında etkilidir. Tok tutar ve kilo vermenizi destekler. Lifli bir sebze olduğu için faydalıdır.

Ayrıca içinde portakaldan daha fazla C vitamini olduğunu biliyor musunuz? Kabızlık, cilt ve göz bozukluğu, yaşlanma, ülser ve Alzheimer gibi hastalıklara karşı güçlendiricidir.

Mercimek

Bakliyatların içinde en popüler olanlardan biri de mercimektir. Kalp krizi riskini azaltır, şekerin stabilize eder. Diyabet hastaları için iyi bir seçindir. B vitamini açısından iyi bir kaynaktır.

Protein kaynağıdır. Uzun süren tokluk hissiyle, kilo vermenize destek olacaktır.

Uskumru

Her çeşit balık size kilo vermenizde destek verir. Ancak omega-3 yönünden zengin olan uskumruyu, mevsiminde kaçırmayın. Kanser üreten hücrelerin durmasına, hormonların düzene girmesine destek olur.

Kötü kolesterolü ortadan kaldırmada destekçidir. Hafızayı geliştirir. Uskumru, somondan daha zengin Omega-3 içeriğine sahiptir.
Soğan ve sarımsak

Her ikisini de istediğiniz yemeğe ekleyin. Onlar mucizevi şifa besinleridir. Tüm bilimsel çalışmalarda, mutfağın vazgeçilmezi olmaları için yeterli sebep bulunuyor.

Kanseri önlemede, kardiyovasküler hastalıklarda, diyabet ve solunum problemleriyle mücadelede elinizi güçlendirir. Sarımsak ayrıca çeşitli enfeksiyonlarla savaşmaya yardım eder. Ayrıca antioksidan oldukları için, kilo vermenizi desteklerler.

Sevilen meyveler

Hemen herkesin sevdiği tatlı meyveler arasında bulunan çilek, bir bardak portakala kadar etkilidir. Doğal anti-aging formülüne sahiptir. Antioksidandır.

Yine çok sevilen bir meyve olan karpuz, kanser ve kalp hastalıklarına İyi gelir. Beslenme listenizde bu meyvelere yer verebilirsiniz. Sulu bir meyvedir ancak şekerli olduğundan miktarını iyi ayarlamanız gerekir.

Yağsız süt

Her zaman buzdolabında bir şişe süt bulundurun. Süt sadece çocukların değil, yetişkinlerin de tüketmesi gereken bir içecektir. Ancak elbette yağsız olanını tercih edin.

Kemik yoğunluğunu arttırır ve demir açısından zengindir. Hücre zarı inşasında ve hormon üretiminde önemli etkileri vardır. Ara öğün olarak tüketildiğinde, sizi tok tutma özelliğine de sahiptir.

Elma

İster ara öğün olarak tüketin, ister kahvaltınıza ekleyin, elma lifli bir meyvedir ve hazmı kolaylaştırır. Tokluk sürenizi uzatır ve kilo vermenizi destekler.

Kolon kanserini önlemede destekçi olduğu, potasyum zenginliği ile kan basıncının kontrolüne destek olduğu bilinmektedir. Günde 1 elma yiyin.

Nar

Yakut gibi değerli olan bu meyve, artriti azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve doğurganlığı arttırır. Antioksidan özelliği nedeniyle kilo vermenizi destekler. Ayrıca akne oluşumunda önleyici etkisi vardır.

Yorumlar kapalı.