Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kremlin’den açıklama

 

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında 10 Mart’ta Moskova’da gerçekleştirilecek görüşmede “Türk Akımı” ve Akkuyu nükleer santralinin yanı sıra te

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında 10 Mart’ta Moskova’da gerçekleştirilecek görüşmede “Türk Akımı” ve Akkuyu nükleer santralinin yanı sıra terörle mücadele ve Suriye konusunun ele alınacağı bildirildi.

Lavrov, Putin ve Erdoğan’ın görüşmesinin detaylarını paylaştı.

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Putin ve Erdoğan, 10 Mart’taki görüşmelerinde Rusya-Türkiye ilişkilerini her yönüyle ele alacak. Bu çerçevede ticari ve

ekonomik ilişkilerin canlandırılması üzerinde duracak liderin gündeminde Mersin Akkuyu Nükleer Santrali ve “Türk Akımı” Doğalgaz Boru Hattı gibi ortak projeler olacağı bildirildi.

Putin ve Erdoğan’ın ayrıca, ülkelerinin uluslararası terörle mücadelede ve Suriye krizinin çözümündeki işbirliğinin geleceği olmak üzere güncel bölgesel sorunlar konusunda fikir alışverişi yapması bekleniyor.

PUTİN VE ERDOĞAN, RUSYA-TÜRKİYE ÜDİK TOPLANTISINA BAŞKANLIK EDECEK

Kremlin’in açıklamasını yansıtan Sputnik, haberinde Putin ve Erdoğan’ın 10 Mart’ta Rus-Türk Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nin (ÜDİK) 6. toplantısına başkanlık yapacağını bildirirken bu toplantıların sonuncusunun Aralık 2014’te düzenlendiğini belirterek “Sonraki yıl düzenlenmesi planlanan toplantı, Türk F-16’larının bir Rus jetini düşürmesinin ardından iptal edilmişti” dedi.