Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kütahya javasız sohbet

 

Keyifli saatler geçirmek, can sıkıntısına çare arayanlar ve müptelamız olan herkes bu oda içerisinde nazicane sohbetler ederken canlı yayın yapan DJ arkadaşlarımızdan istek şarkılar isteyebilir ve chat ile müzik keyfide yapabilirler.
Yıllardır sohbet kategorisinde olan yönetim ekibimiz siz değerli kullanıcılarımız için en iyisi ve güzelini yapabilmek adına her zaman mücade vermektedir. Ve gün geçtikçe bu emeklerimizin karşılığınıda almaktayız.
Kütahya ve çevresinden aramıza katılan javasız sohbet kullanıcıları ve görevlilerimiz için açtıgımız Kütahya javasız sohbet gün geçtikce artmaktadır. Bu oda içerisindeki muhabbetlerle gırgır ve şamatayla eglenmemek elde degil. Sohbet siteleri içerisindeki bu odamızda genelde Kütahyalı arkadaşlarımız bulunmaktadır.
 

Javasız sohbet olarak odamızı tanıtımından sonra sizlere Kütahya ilimizi tanıtalım. Kütahya rengarenk çinileriyle, Türkiye’nin çini atölyesi olarak bilinen, şifalı kaplıcaları ile meşhur, milli tarihimizde müstesna bir yeri bulunan, Ege bölgesinin İçbatı Anadolu bölümünde yer alan il. 38o 70’ ve 39o 80’ kuzey enlemleri ile 29o 00’ ve 30o 30’ doğu boylamları arasında yer alır. Kuzey ve kuzeybatıdan Bursa, kuzeydoğudan Bilecik, doğudan Eskişehir, güneydoğudan Afyonkarahisar, güneyden Uşak, güneybatıdan Manisa, batıdan ise Balıkesir illeri ile çevrilidir.
Eski kaynaklara, sikke ve yazıtlara göre Kütahya’nın antik dönemdeki adı “Kotiaeion”dur}. Ünlü Antik Çağ coğrafyacısı Strabon bu adın, “Kotys’in Kenti” anlamına geldiğini belirtmektedir. Kotys, Trakya’da yaşayan Odrisler’den olup, Romalılar’ın M.S. 38’de Anadolu’ya gönderdiği bir komutanın adıdır. Kütahya Müzesi’nde bulunan bir sikkede bu ad “Koti” olarak geçmektedir. Kütahya ilk kurulduğunda adı seramik kenti manasına gelen “seramorum” idi. M.Ö. 11. asırda Frigler şehre “Kotiyum” ismini verdiler. Eski kaynaklarda şehrin ismi Kotiaetion, Katiaion, Cotyaeium, Cotyaeum ve Cotyaium şeklinde geçmektedir. Bütün bunlar “Totys’in şehri” manasına gelmektedir.