Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Lucas Leiva transferi çıkmaza girdi

19

 

Liverpool Teknik Direktörü Brendan Rodgers, Brezilyalı oyuncunun Beşiktaş’a kiralanmasına izin vermedi.
Joe Allen’in sakatlığı nedeniyle Arsenal maçında ilk 11’de sahaya sürdüğü Lucas Leiva’yı çok beğenen Kuzey İrlandalı hocanın transfere engel çıkardığı, yöneticilerin ise “Biz Beşiktaş ile anlaştık. Bu saatten sonra nasıl ‘vazgeçtik’ diyebiliriz” dediği öğrenildi.

Beşiktaş’ın her konuda prensip anlaşmasına vardığı Lucas Leiva’nın transferinde son dakika krizi çıktı. Arsenal maçında ilk onbirde oynayan ve müthiş bir performans gösteren Brezilyalı oyuncuyu, Teknik Direktör Brendan Rodgers bırakmak istemedi.

Joe Allen’in sakatlığı nedeniyle Arsenal maçında kendine yer bulabilen Lucas Leiva, oynadığı futbolla, teknik heyetin beğenisini toplayınca transferde beklenmedik gelişmeler yaşandı. Allen’in ne zaman sahalara döneceği konusunda Liverpoollu doktorlar kesin bir rapor vermediği için, Brendan Rodgers’ın, bu oyuncunun gönderilmemesi için yönetime baskı uyguladığı öğrenildi. İngiliz Yönetimi’nin ise Kuzey İrlandalı teknik adama, “Biz Beşiktaş ile her konuda anlaştık. Leiva da her konuda el sıkıştı. Üstüne üstlük sen de onun gitmesini onayladın. Bu saatten sonra Beşiktaş’a nasıl ‘Biz bu transferden vazgeçtik’ deriz” karşılığını verdikleri ortaya çıktı.

Yönetimden sonra Lucas Leiva ile de konuşan Brendan Rodgers’in, oyuncudan da olumsuz yanıt aldığı bildirildi. Beşiktaş’a gitmek istediğini söyleyen Leiva’nın, “Tabi ki Liverpool büyük bir kulüp ama benim burada sürekli oynayacağımın garantisi var mı? Allen sahalara birkaç hafta sonra dönerse muhtemelen yine yedek soyunacağım. İzin verin, en azından sürekli oynayabileceğim bir takımda forma giyeyim” dediği öğrenildi.

Beşiktaşlı yöneticiler ise “Leiva Arsenal maçında o kadar iyi oynadı ki hocasının kafası karıştı. Olmaz böyle bir şans” dediler.

Lucas Leiva için Liverpool’un eski efsanelerinden John Aldridge yeni bir kampanya başlattı.

Brezilyalı orta sahanın takımda kalması için uğraştıklarını aktaran Aldridge, Leiva’nın ne kadar önemli bir isim olduğunu Arsenal maçında gösterdiğini belirtti.