Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Lumia 1o2o’ye Elveda

1

 

Nokia’nın 41 mega piksellik kamerasıyla piyasadaki en iyi kamera telefonu Nokia Lumia 1020, çok yakında üretimden kaldırılıyor.

Nokia’nın PureView teknolojisiyle geliştirilen 41 mega piksel çözünürlüğündeki sensörle piyasanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefon modeli Nokia Lumia 1020’nin üretimden kaldırılacağı ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi PureView teknolojisini kullanan ilk model Nokia 808 PureView modeliydi. Nokia’nın Windows Phone işletim sistemini yönelmesinin ardından, PureView teknolojisi bu platforma taşınmış ve ilk PureView destekli Lumia modeli Lumia 1020 ortaya çıkmıştı.

Evleaks’in Twitter üzerinden paylaştığı bilgilere göre Lumia 1020, 14 Eylülden itibaren üretilmeyecek. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında piyasaya çıkan Lumia 1020, piyasadaki en pahalı akıllı telefon modellerinden biri. Gözler Lumia 1020’nin ardından Nokia’nın yeni hamlesine çevrilmiş durumda. PureView desteğiyle akıllı telefonlardaki kamera anlayışını çok üst sıralara taşıyan Nokia, geçtiğimiz günlerde Canon’un desteğini de arkasına aldı. Lumia 1020’nin yerini alacak olan modelde, Canon ve Nokia’nın işbirliğinin en üst noktası olacak. Bakalım Nokia karşımıza ne gibi sürprizlerle çıkacak.