Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Microsoft Surface satışı artacak

1

 

Son dönemde girdiği değişim süreci kapsamında donanım alanına daha fazla yatırım yapmaya başlayan Amerikalı teknoloji devi Microsoft, bir yandan akıllı telefon pazarındaki etkinliğini arttırmak için sıkı bir çalışma yürütürken, bir yandan da donanım pazarındaki ürün seçkisini zenginleştirmeye devam ediyor. Yeni orta seviye tableti Microsoft Surface 3’ü geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtan Microsoft‘un, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve özellikle kurumsal kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanan Surface Pro 3’ün halefini de önümüzdeki aylarda piyasaya sürmesi bekleniyor.

Microsoft’un tablet pazarındaki ürün sayısını arttırması, firmanın tablet satışlarına da oldukça olumlu bir etki yapacak gibi görünüyor. Firmanın Tayvan’daki üretim birimleri tarafından paylaşılan bilgiler, Microsoft’un 2015 yılında 4 milyon Surface tablet satmayı planladığını ortaya çıkardı. Bu da demek oluyor ki işler planlandığı gibi gittiği taktirde Microsoft Surface satışları geçtiğimiz yıla kıyasla iki katına çıkacak.

Öte yandan kullanıcılar tarafından merakla beklenen Surface Pro 4 hakkında son günlerde ortaya çıkan haberler, yeni tabletin bu ayın sonunda düzenlenecek olan BUILD 2015 konferansı sırasında resmi olarak tanıtılacağını ortaya çıkardılar.