Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Mobil Cihaz mı? Bilgisayar mı ?

1

 

Mobil cihazlar daha doğrusu son dönemlerin modası akıllı telefonlar hayatımıza girmeden önce bilgisayarlar oldukça el üstünde tutuluyordu.Akıllı cihazların piyasaya girişi ve virüs gibi yayılmasıyla birlikte işler değişti.Karşınıza mobil cihazlar mı yoksa bilgisayar mı sorusuyla çıkmış olsaydık hangi cevabı verirdiniz? Çinliler mobil cihazları bilgisayarlara değişti. İnternete fazlaca bağımlı olan Çin halkı mobil cihazları listenin başında görüyor.Yapılan son araştırmalara bakıldığında Çin halkı interneti kullanırken en çok mobil cihazları ve tabletleri tercih ediyorlar.

632 milyon nüfusu bulunan ülkenin neredeyse tüm vatandaşları hükümetin sıkı sansürcü politikalarına rağmen bir şekilde internete giriyor ve keyfini çıkarıyorlar.Bu keyif esnasında da en çok mobil cihazları ve tabletleri tercih ediyorlar.532 milyonluk kitle mobil cihazları tercih ederken 512 milyonu da bilgisayarı tercih etmekten yana.Araştırma ile Çin‘in bazı verileri hakkında net sonuçlar alınabiliyor.