Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Note 5 Avrupa pazarına giriyor

1

 

Türkiye’de de satışa çıkan Galaxy Note 5, Avrupa’da ilk hafta yer almadı. Yeni gelişmeler Galaxy Note 5’in Avrupa’da ne zaman satışa çıkacağını ortaya çıkardı.

Samsung’un başarılı phablet serisi Note’un yeni üyesi Galaxy Note 5, geçtiğimiz hafta tanıtılmış, arından çoğu ülkede satışa çıkmıştı. Ülkemizde de kısa süreli bir ön sipariş sürecinin ardından satışa çıkan Galaxy Note 5, teknoloji mağazalarında 2700 TL’lik fiyatıyla alıcılarını bekliyor. Ancak telefon, Avrupa ülkelerinde satışa çıkmadı. İlk kez böyle bir tutum sergileyen Samsung’un neden böyle yaptığı henüz bilinmiyor. Daha önce de Avrupa modellerinde anlam verilemeyen bir “F” takısı görülüyordu. Yani model numarasının sonuna F ekleyerek satışa çıkarılıyordu.

Hindistan kaynaklı bir habere göre Samsung Galaxy Note 5’in SM-N920F model numaralı versiyonu görüldü. Bluetooth.org sitesinde görülen SM-N920F modelinin, Galaxy Note 5’in Avrupa’da satışa çıkacak sürümü olduğu düşünülüyor. Çünkü daha önce Galaxy Note 5 ve Galaxy S5 modellerinde de benzer F takısı kullanılmıştı. Haberin kaynağı, Galaxy Note 5’in 28 Ağustos tarihinde Avrupa’da satışa çıkacağını söylüyor. Hep birlikte göreceğiz.