Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Onay Vermedi

1

 

Oyun sektörü günümüzde teknoloji dünyasının en çok ilgi göre ve en çok gelişme gösteren alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni çıkan oyunları adeta animasyon filmlerden ayırmak mümkün olmuyor. Ancak bir oyun var ki grafikleriyle değil oynanışıyla gönülleri fetih etmeyi başarıyor. Tabi ki Minecraft’tan bahsediyorum. Minecraft şuan da hemen hemen bütün platformlarda oynanıyor ancak oyun halen daha Sony’nin yeni nesil konsolu Playsatation 4′e gelmiş değil.

Durumla ilgili gelen son bilgilere göre PS4 için hazırlanan Minecraft oyunu son olarak girdiği denemelerde başarısız oldu. Bu da oyunu geliştiren stüdyonun işe sil baştan başlaması anlamına geliyor. Yani oyunun Playstation 4 platformunda oynanmasına daha uzun bir süre var diyebiliriz.

4JStudios geçtiğimiz günlerde Playstation 4 için hazırladıkları Minecraft sürümünün bittiğini ve Sony’den onay beklediklerini açıklamıştı. Ancak Sony 4JStıdios’un çalışmalarına onay vermedi. Bu gelişmelerin ardından bir 4JStudios yetkilisi “Hataları düzeltmeye başladık ama bu çalışmalarımızı en başına döndürdü” açıklamasında bulundu.

Yaşanan son gelişmelerin ardından Minnecraft’ın Ağustos ayı içerisinde PS4′e çıkma ihtimali bulunmuyor. Hatta oyunun tam olarak ne zaman Playstation 4′e geleceğini hiç kimse bilmiyor.