Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ortaklık Sona Erdi

1

 

Bilindiği gibi dünyanın en önemli futbol oyunları arasında yer alan FIFA serisi, ciddi bir hayran kitlesine sahip. Ancak bu durum Sony’nin pek umurunda gibi durmuyor, zira ortaya atılan bir iddiaya göre şirket yeni bir anlaşma için yanaşmıyor. Japonya’da yayın yapan Nikkei isimli bir gazete tarafından ortaya atılan iddiaya göre, FIFA ile sekiz yıl için 280 milyon dolara anlaşan Sony’nin son yılına giren sponsorluk anlaşmasını yenilemeyeceği belirtiliyor.

Kulislerde dolaşan bu dedikodular, kimilerini kızdıracak kimilerini ise sevindirecek gibi görünüyor. Aynı gazete yaptığı haberde başarılı futbol oyunu serisi FIFA’nın boşalan sponsorluk koltuğunu Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung ile doldurmayı planladığı söyleniyor. Futbol serisinin en büyük ikinci sponsoru olan Sony, medyaya yansıyan bu iddialar hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Şirkete yakın kaynaklara göre ise konuyla ilgili açıklama çok kısa bir süre içerisinde yapılacak. Sizce Samsung sponsorluğunda FIFA nasıl sonuçlanır?