Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Piyasaya Sürüyor

1

 

Başta akıllı telefon ve tablet olmak üzere neredeyse her alanda karşı karşıya gelen teknoloji devleri Samsung ve Apple‘ın çok yakında bu rekabeti giyilebilir cihazlar alanına da taşıması bekleniyor. Ancak bu alana giren ilk büyük firmalardan biri olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung şu ana kadar birçok akıllı saat piyasaya sürmüş olsa da, Apple henüz ilk akıllı saatini bile kullanıcılara sunabilmiş değil.

Apple tarafından geliştirilmekte olduğu bir süredir bilinen ve iWatch‘un akıllı saat pazarında oldukça büyük bir etki yaratması bekleniyor olsa da, Apple’ın bu alana yönelmekte geç kalmış olması Samsung‘u bu alanda bir adım öne taşımış gibi görünüyor. Tizen işletim sistemli akıllı saatlerini geçtiğimiz aylarda piyasaya süren Samsung, Google tarafından giyilebilir cihazlara yönelik olarak geliştirilen Android Wear işletim sistemini kullanacak olan Gear Live’i de bir süre önce resmi olarak duyurdu.

Üstelik Güney Koreli teknoloji devinin Gear S adını taşıyan yeni bir ürünün patentini almak için geçtiğimiz günlerde başvuruda bulunması, firmanın beşinci akıllı saatininde çok yakında piyasaya sürüleceğini gösterdi. Gear S adıyla anılan bu yeni akıllı saatin bir süre önce Gear Solo adıyla ortaya çıkan akıllı saatle aynı ürün olabileceği belirtiliyor. Herhangi bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan arama yapabileceği söylenen Gear Solo da piyasaya sürüldüğü taktirde iWatch‘un işi çok daha zorlaşabilir.