Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Project Scorpio teknik özellikleri

 

 
Önümüzdeki günlerde oyuncuların ilgisini çekecek bir duyuru gelebilir. Söylentilere göre Project Scorpio teknik özellikleri yakında açıklanacak.

Microsoft, Sony ile girdiği kıyasıya rekabette PS4 Pro’ya karşılık Project Scorpio’yu duyurmuştu. Project Scorpio, Microsoft tarafından yapılmış en güçlü konsol konumunda bulunurken, 4K oyun oynatma yeteneğine de sahip. Ancak şu an konsolla ilgili çok net resmi bilgiler yok. Çıkan son habere göre Project Scorpio teknik özellikleri yakın bir tarihte açıklanabilir.

Söylenenlere göre Microsoft, bu konuda bir oyun haber mecrasıyla anlaştı. Bu mecra, Microsoft’u ziyaret ederek Project Scorpio teknik özellikleri hakkında bilgi aldı. Ancak mecranın ismi açıklanmadı. Bu mecranın tanıtım için özel bir içerik hazırladığı düşünülüyor. Microsoft’un 2017‘de oyunla ilgili en büyük duyurusu olacak olan Project Scorpio tanıtımının önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.

Daha önce çıkan haberlerde Forza Horizon 7‘nin, Project Scorpio’nun gücünü gösterecek oyun olarak belirlendiği işaret edilmişti. Oyun, yeni konsolda 4K çözürlükte çalışacak. Microsoft’un konsolun 4K kabiliyetini göstermek için Red Dead Redemption 2‘yi de kullanabileceği söyleniyor.

Microsoft, bu konuda bir açıklama yapmadı. Önümüzdeki günlerde Project Scorpio teknik özellikleri açıklansa bile firmanın bazı detayları Haziran’da düzenlenecek E3 2017′ye saklayabileceği düşünülüyor.