Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Rakiple İş Birliği

1

 

Samsung ve Microsoft, neredeyse 2013 yılından beri müthiş bir hukuk savaşı veriyor. İkili arasında, 300 patentten daha fazlasını konu alan telif hakkı davaları mevcut. Samsung’a yakınlığıyla tanınan Korean Times’ın haberine göre, Samsung ve Microsoft prensipte anlaşmaya vardı ve iş, söz konusu anlaşmayı yazılı ortama taşımaya kaldı. Microsoft, birkaç hafta önce, Samsung’u telif hakları sözleşmeleri ihlal ettiği gerekçesiyle yine mahkemeye vermişti.

Samsung ve Microsoft arasındaki anlaşmaya göre, Samsung ürün gamında Windows Phonee temelli akıllı telefonlar ve telefonlar bulunduracak ve bu telefonların karı ortak olarak bölüşülecek. Böylece ortadaki patent hakkı davası son bulacak.

Samsung ve Microsoft arasındaki savaşın fitilleri, Microsoft’un Nokia’yı satın alması ile atıldı. Microsoft, Samsung’un sürekli Nokia’ya ait patentleri ihlal ettiğini savunarak, avukatlar ordusunu harekete geçirmişti.