Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Samsung’dan Akıllı Saat

1

 

Samsung yeni akıllı saati Gear S’i resmi olarak duyurdu. Cihaz 3G bağlantısının yanı sıra Tizen tabanlı işletim sistemine sahip bir giyilebilir cihaz olması ile dikkat çekiyor. Samsung Gear S’in Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Samsung Gear S ilk bakışta bizleri 2 inçlik kavisli Super AMOLED 480 x 360 çözünürlüğündeki ekranı ile karşılıyor. Sahip olduğu ekran ile rakiplerinden önemli ölçüde ayrılan cihazda çift çekirdekli 1.2 Ghz işlemcinin yanı sıra 512 MB RAM bulunuyor. Öte yandan cihazda 4 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Samsung Gear S’in diğer özellikleri arasında ise 2 G/3G, Bluetooth 4.1, Wi-Fi, GPS/GLONASS, ve USB 2.0 bulunuyor.

Samasung’un yeni akıllı saati ile arama yapmak ve gelen aramaları cevaplamak mümkün. Eğer isterseniz Gear S ile birlikte Samsung’un yeni Bluetooth kulaklığı Samsung Gear Circle’ıda alarak telefon görüşmelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gear S’te bulunan bazı sensörler ise şöyle; dahili ivmeölçer, jiroskop, pusula, kalp hızı monitörü, ortam ışığı ve UV sensörleri barometre. Cihaz IP67 sertifikasına sahip olması sebebiyle de su ve toza karşı dayanıklı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung’un yeni gözde akıllı saatinin boyutları 39.8 x 58.3 x 12.5mm. Buna ek olarak cihazda 300 mAh’lik bir batarya bulunuyor. Cihazın şarjının normal şartlarda 2 gün gidebileceği ön görülüyor.