Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Samsung’dan özür

a

 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Electronics’in, patlayan Galaxy Note 7 vakası daha uzun süre gündemde kalacağa benziyor. Güney Koreli şirket, sebep olduğu problemlerden ötürü Çin Halk Cumhuriyetinden, resmen özür diledi.

Şu anda ülkede satılan Galaxy Note 7’lerde bir sıkıntı bulunmasa da, eski modellerden beşi 27 Eylül 2016 Salı, aşırı ısınma sorunu nedeniyle patladı.

Samsung, her ne kadar “can kaybı ile sonuçlanmasa da”, verdikleri rahatsızlık ve endişe nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşlarına üzüntüsünü iletti.

Eh şirket; pek de haksız sayılmaz. Ne de olsa, dünyanın en büyük pazarını karşısına almanın, en az istediği şey olduğuna eminiz. Çin’in bu özelliğinin yanı sıra, Samsung için farklı bir anlamı daha var. İlk Galaxy Note 7’ler, 1 Eylül 2016’da Güney Kore ile birlikte Çin pazarında satışa sunulmuştu. Firma; söz konusu bataryalarının üretimini ATL firması ile birlikte gerçekleştirmişti. Aynı firma Apple için de batarya üretmiş ama aşırı ısınma ve patlama vakaları yaşanmamıştı.

Dünyanın en büyük telefon üreticisi konumundaki firma, ne yazık ki, bu olaydan bağımsız olarak uzun süredir, Çin’de pazar payı kaybediyor.