Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Satışları Yasaklandı

1

 

Telefon üreticisi Motorola’nın piyasada bulunan üst seviye iki telefon Moto X ve Moto G satışlarına yasak geldi.

Son dönemlerin gözde konusu olan patent davalarından bir zararlı da Motorola şirketi oldu. Şirketin iki üst seviye telefonuna patent ihlali gerekçesiyle Almanya’da yasak getirildi.

Kısa bir süre önce el değiştirerek Google‘a ve oradan da Lenovo‘nın kontrolüne geçen Motorola‘nın iki yeni telefonu Moto X ve Moto G için çıkan mahkeme kararı ile telefonların Almanya genelinde satışına yasak getirildi.

Avrupa’nın en önemli pazarlarından birisi olan Almanya’da faaliyet gösteren LPFK tarafından Motorola‘ya açılan patent davasının sonuçlanmasıyla söz konusu karar ortaya çıktı. Davanın açılmasına neden olan patentin ise Motorola‘nın LPFK‘ya ait olan ve cihazlarında kullandığı anten patentleri neden oldu.

Mahkeme tarafından verilen karar sadece Motorola‘nın davayı kaybetmesi anlamına gelmiyor. Şirketin mahkeme tarafından belirlenen bir bedeli de LPFK‘ya ödemesi gerekirken, ülkeden telefonlarını da geri toplaması gerekiyor.