Sevgililer için mobil sohbet

 

Javasız sohbet sunucuları içerisinde sevgili olmak çok daha farklıdır. Çünkü karşınızdaki bayan ya da erkeği karşılıksız elini tutmadan ona dokunamadan seversiniz.

Chatte sevgi denince bir çok kişi yalan dolan uydurmaca aşklar düşünür ama bunu yaşamayan bilmez. Çünkü realdekinden çok daha farklı çok daha kaliteli ve çok daha büyük aşklar sohbet sunucuları ile yaşanmaktadır.

Bu makalemiz de hem sohbet siteleri içerisinde sevgili olunumundan hemde cep telefonları ile mobil sohbet girişinden bahsedeceğiz.

Geçmiş çağlardan günümüze kadar insanoğlu; sevgi ye dair bir çok tanımda bulunmuş,  mobil sohbet üzerine bir çok yazılar kaydetmiş, sevgiyi resme döküp, duvarları kazımış, şiirler yazıp, türküler bestelemiş, hikayeler anlatıp, masallar yazmış, sevgiyi gelecek nesillere aktarmak adına çeşitli uğraşlar vermişler, göz yaşlarını akıtmışlar, hatta kanlarını bile sevgi uğruna dökmüşlerdir. Ama ne hikmetse hala  sevgi nin tarifini arar, birbirimize sevgi var mı, yok mu diye sorar, kıymetini bilemeyiz.

Sevgi elle tutulamaz, gözle görülemez, duyulamaz. Fakat hissedersin ruhunun en derin köşelerin de, yaşarsın yaşamak istediğin yaşayabileceğin, ömrün yettiği kadar.

Günümüz de ise; sevgi herkes için farklı bi anlam taşımakta, kimine göre emek, kimine  göre fedakarlık, iyilik, hoşgörü, mutluluk, dostluk, güzellik, sevecenlik, içtenlik, özlem, hasret, beklemek, saflık, tutku bulup kaybettiğimizi sandığımız sevme hissi, bir duygu.

Yüce Rabbimizin bizlere bahşettiği duyguların en hoşu olan sevgiyi, çocukluğumuzda ilk olarak anne, baba, kardeş, oynadığımız oyunlar da oyuncaklar da gördük öğrendik. Zaman geçti bizler büyüdük dolayısıyla içimizde ki sevgiyi de besledik, büyüttük. Nasıl ki yaşamak için yemek yemeye, içtiğimiz suya, soluduğumuz nefese ihtiyacımız varsa maneviyatımızı geliştirmek için de her şey den önce Sevgiye sevilip-sevilmeye ihtiyacımız var.

 

Yaşadığımız hayattan zevk almak, bugünümüzün yarınımızın değerini bilmek için herkesi, her şeyi karşılık beklemeden sevmeye davet ediyorum.

Son sözü Aşkın Sultanı Mevlana’ya bırakalım yine : “Seviyoruz; işte hayatımızın güzelliği bu yüzden.”