Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sokaklar Ceset Doldu

1

Ligurya ve Lombardiya bölgelerini esir alan yağışlar 4 kişinin ölümüne neden olurken, sıra dışı bir olaya da yol açtı. Ülke basınında yer alan haberlere göre, Cenova kentinin batısında konumlanmış Bolzaneto ilçesindeki Biacca Mezarlığı’nda yaşanan heyelanla birlikte, etrafını çevreleyen duvar da çöktü.

Toprakla beraber kayan tabutlardan bazıları ortalığa saçıldı, bazıları ise hemen mezarlığın aşağısından geçen nehir sularına kapıldı. Yetkililer, çok sayıda cesedin mezarlığın yüzlerce metre uzağında bulunduğunu, ancak içinde cesetlerin de bulunduğu 70 kadar tabutun halen kayıp olduğunu açıkladı. Arama ekipleri nehirde ve etrafında çalışmalarını sürdürürken, mezarlığın da bir süreliğine kapatıldığı belirtildi.

Mahalle sakinleri, tabutların ve cesetlerin sürüklendiğini gören çocuklarının, bu durumdan çok etkilendiğini anlattı. Habere ilişkin fotoğrafları internet sitesine koyan ANSA haber ajansı, kafatasları ve cesetlerin olduğu karelere atıfta bulunarak, bazı fotoğrafların hassasiyeti artırabileceği uyarısında bulundu. Yetkililer, özellikle Cenova kentini esir alan yağışların, 1 milyar Euro’ya yakın zarara yol açtığını açıkladı.