Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Starbucks hacklendi

1

 

Starbucks’ın müşterilerinin şirketin mobil uygulaması üzerinden dolandırıldığı iddiaları sosyal medyayı kasıp kavuruyor.

Güvenlik açığını kullanan hacker’ların uygulamayı kullanarak harcama yaptığı belirtiliyor. İngiliz Ibtimes’ın haberine göre sosyal medya platformu Reddit üzerinde geçen bir konuda bazı Starbucks kullanıcılarının resmi Starbucks mobil uygulamasına bağlı olan kredi kartlarından harcamalar olduğunu fark etti.

Herhangi bir alışveriş yapmamasına rağmen faturalandırılan kullanıcılar durum ile ilgili bilgi almak için Starbucks’a gittiklerinde hacklendikleri ortaya çıktı.

Hackerlar tarafından nasıl hacklendiği hakkında henüz bir yol bulunmamış olmasına rağmen hackerların kullanıcı adı ve şifre kombinasyonları deneyerek kullanıcı bilgilerine erişebildiği yönünde söylentiler var.

Starbucks; sosyal medyada hızla yayılan hack’leme olayının ardından ise resmi bir açıklama yaptı. Fortune’ın haberine göre şirket uygulamada herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığını belirtti.

Starbucks’ın uygulamasının Türkiye’de kullanılamadığını ve uygulamanın yurtdışında kullanıldığını da sizlere hatırlatalım.