Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Suç Üstü Yakalandı

17 Aralık operasyonu sonrası internete sızdırılan ses kayıtlarına biri daha eklendi. Sızdırılan son kayıt gündeme bomba gibi düştü. Youtube’a yüklenen ve Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen konuşmanın, 17 Aralık günü, yani ilk rüşvet operasyonunun olduğu gün yapıldığı ileri sürülüyor. 17 Aralık’ta kaydedildiği iddia edilen görüşmelerin sırasıyla saat 08.02, 11.17, 15.39, 23.15′de yapıldığı ve son görüşmenin ise 18 Aralık sabahı saat 10.58′de yapıldığı görülüyor.

Piyasa sürülen tapelerin son derece üzücü olduğunu söyleyen CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, “ Böyle bir gerçek varsa durum vahim ve üzücüdür. Artık ülkenin güvenliği sarsıldı. Devlet kurumları birbirini takip eder duruma düştüler. Yargı artık işlemiyor. Başbakan yolsuzluk ve rüşvetin üstünü kapatmak için paralel devletten bahsediyor. Ancak bu paralel devletin kim olduğu ve ne yaptığı hakkında kamuoyuna açıklamıyor. Türkiye’de gelinen bu noktada sayın genel başkamızın da belirttiği gibi artık bu hükümet artık ömrünü tamamladı. Türkiye’yi idare edemeyen bu hükümetin artık istifa etmesi gerekir” dedi.

Yaşanan bu gelişme üzerine Demokrat Gebze Gazetesi olarak muhalefet parti temsilcilerinin görüşünü aldık. MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk operasyonun içerisinde başbakanın da olduğunu ifade ederek, “Genel Başkanımızın da dediği gibi Sayın Başbakan suçüstü yakalanmıştır. Ortaya çıkan ses kayıtlarıyla bu işin içerisinde Sayın Başbakanın olduğu gün gibi aşikârdır. Eğer Başbakan bu bir siyasi komplodur diyorsa; yüce divan önüne çıkar. Oğlunu ifadeye gönderir. Aklanırlar o zaman bunlar hikâyeymiş denir” dedi. Taşdemir 17 Aralık sürecinin AK Parti’nin bitişini hazırladığını belirterek, “17 Aralık hadisesi AK Parti’nin bitişidir. Boyları dökülmüş, foyaları ortaya çıkmıştır. Artık güneş balçıkla sıvanmaz” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik yolsuzluk iddialarıyla ilgili bunları yapanın cezasını çekmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bu tip şeyleri ben ahlakı bulmuyorum. Bir yanlışlık bir sıkıntı varsa hukuk devletinde yaşıyoruz. Bu hukuk devletindeki bütün hukukçularımız savcılarımız MİT bu konuyla alakalı sorumluluğunu yerine getirmesi lazım. Birileri yanlış bir eylem içerisine girmiş ise cezasının verilmesi gerekir. Bu bilgi kirlilikleri hepimiz rahatsız ediyor” dedi.