Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sürgün İnek’e Klip Çekildi

Yönetmenliğini ilk uzun metraj çalışmasını gerçekleştiren Ayhan Özen’in yaptığı komedi filmi Sürgün İnek, ilk posteri ile karşımızda.. Oldukça enteresan bir hikayeye sahip olan filmin oyuncu kadrosu da bir hayli kalabalık.

Oyuncular arasında Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Eşref Kolçak, Tarık Papuççuoğlu, Cezmi Baskın, Köksal Engür ve Yılmaz Gruda bulunuyor.

2009 yılında Malatya’da yaşanan gerçek bir olaydan uyarlanan Sürgün İnek filminin senaryosunu yazan isim ise Serkan Öztürk. 28 Şubat sürecinde yaşanan olayları anlatan yapım, köyün ineklerinden biri olan Sarıkız’ın, farkında olmadan Atatürk büstünü kırması ile başlıyor. Köylüler yaşanmakta olan günleri göz önüne alarak korkarken, bir yandan da hesaplar yapmaya başlıyorlar.

28 Şubat 2014 tarihinde vizyona girecek olan film siyasi bir hikayeyi değil, siyasi bir gündemi komik bir üslup ile aktarıyor.